Poslední rozloučení

 
 
 
 
 
 
 

 
 

Bezobřadý pohřeb

 
Někteří z nás si nepřejí po své smrti, aby byli pohřbeni s celým obřadem, chtějí být jen tiše zpopelněni, aby v poklidu opustili náš svět. Pozůstalí někdy volí tuto formu pohřbu i z psychických důvodů.

Bezobřadý pohřeb, jak už sám jeho název vypovídá, se odehrává bez jakýchkoli oficialit. Jedná se o přímý žeh zesnulého. Z tohoto důvodu je i sám pohřeb velice levný. To ale neznamená, že je nedůstojný, jak se mnozí obávájí, či někteří tuto variantu přímo odsuzují. Ne, není žádný důvod k odsuzování.

Bezobřadný pohřeb nemusí být zákonitě pouze nejlevnější rakev, žádná kytička pro zesnulého. I pro tento typ pohřbu je často volena zdobená obřadní rakev, často je objednaná drobná vazba do rakve.

Z naší praxe víme, že krom finančních důvodů, tuto variantu volí pozůstalí nejčastěji z psychických důvodů. Opravdu je těžké se vyrovnat například s náhlým a nečekaným úmrtím blízké osoby. Často je tato varianta pohřbu spojena s dalším krokem, a tím je uložení urny, či rozptyl nebo vsyp. A právě to je ta chvíle, kdy se může rodina s určitým odstupem času sejít, a tady se se zesnulým rozloučit. Právě onen odstup času často pomáhá s tím, vyrovnat se s odchodem blízké osoby.
 
 
 
 

Rozloučení s obřadem

 
Každý z nás má jiné představy o tom, jak se rozloučit se svým blízkým. A také každý z nás má své představy a přání, jak být pohřben. A je jen na nás samotných, abychom tyto přání svým nejbližším vyplnili. Ve chvílích plných bolesti, je toto to jediné, co můžeme pro zesnulého udělat.

Možností je nekonečně mnoho, každé rozloučení je naprosto individuální, proto zde není možné popsat vše, či něco doporučovat. A je na nás, jako na pohřební službě, abychom využili svých mnohaletých zkušeností, své praxe, a zorganizovali jsme rozloučení na nejvyšší možné úrovni, v zákonné mezi, a co nejvíc podle Vašich přání.

Zde uvádíme jen malý přehled, pro Vaši lepší orientaci:

Rozloučení v kostele
Pro věřící, ale i pro ty, kteří mají rádi toto prostředí

Rozloučení v rozlučkové síni
Ať už v Jaroměři na hřbitově, či v Hradci Králové Kuklenách, nebo Lodíně.

Rozloučení U domu smutku
Spousta z nás si přeje rozloučit se se svými blízkými v místech, která jim byla nejbližší...

Někdo chce být zpopelněn, někdo uložen do hrobu či rodinné hrobky. Zajišťujeme všechny možnosti, včetně vlastního kameníka.


Ne, nelze to více rozepsat, ani blíže specifikovat, protože možností je mnoho, a každý má jiné přání.

Proto nás kontaktujte, ať už telefonicky, nebo se osobně zastavte v našich kancelářích, kde Vám rádi a ochotně poradíme a společně najdeme to nejlepší řešení.